Najistotniejszym elementem naszej współpracy będzie zdjęcie, na podstawie którego powstanie obraz. Aby uzyskać najlepsze efekty, wysłane zdjęcie cyfrowe powinno być wyraźne i ostre (dostatecznie wyraźne, żeby było widać szczególiki nawet takie, jak zmarszczki) oraz wykonane w odpowiednim oświetleniu. Nie nadają się zdjęcia, na których twarz jest nadmiernie zacieniona, jak i te na których rysy są niewyraźne z powodu zbyt wielkiej ilości światła.


Dodatkowo liczy się rozdzielczość zdjęcia (co najmniej 1500 pikseli szerokości).

Im lepsza jakość zdjęcia, tym więcej detali możliwych jest do odwzorowania, a co za tym idzie, tym lepsze są osiągane rezultaty. Mówiąc prościej im więcej szczegółów będzie widocznych na zdjęciu, tym lepszy będzie portret. 


Nie przyjmuję do portretu zdjęć klasowych, ani innych wykonywanych grupowo, z których wycięto jedną postać a także zdjęć wykonanych w złym oświetleniu. 

 

Jeżeli zdjęcia o opisanych parametrach nie masz i dopiero zamierzasz zrobić - wykonaj je w jak największej możliwej dla aparatu rozdzielczości, najlepiej bez użycia lampy błyskowej. Jeśli marzysz o perfekcyjnym portrecie, zadbaj o to, żeby twarz była blisko kadru.


Zasada jest jedna:

Jeśli zdjęcie jest kiepskie portret też będzie kiepski!

Nie mogę wymyślać czyichś rysów, jeśli rysuję osobę, której nie znam. To, co będzie wyraźne na zdjęciu będzie także wyraźne na portrecie.